בדיקת קרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל

אנחנו שומרים על המזון שניכנס לפיהם, דואגים לנסיעתם הבטוחה במכונית – אבל – ילדים, וגם אתם, חשופים לקרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל, בכל מקום, ובבית בעיקר.

קרינה חשמלית קיימת ברוב הבתים המודרניים, באופן יומיומי  וללא ידיעתנו. הקרינה נפלטת ממכשירי החשמל, מקווי מתח הסובבים אותנו, משנאים ועוד, חודרת קירות ועלולה להשפיע על בריאותנו.

גם אם נשאף לחיים "ירוקים" ונטולי חשמל, הקרינה האלקטרומגנטית סובבת אותנו ממקורות בלתי צפויים, כגון מכשיר הטלוויזיה של השכנים הצמוד לקיר שלנו, מקררים סמוכים לחדרי השינה, אפילו מפילטרים של האקווריום למי שיש וממקורות רבים נוספים.

היכן קיימים מקורות קרינה מרשת החשמל?

הקרינה מצויה בכל מקום בו עובר זרם חשמלי. שהייה רצופה ליד מקורות הקרינה, אינה מומלצת, לדוגמה:

  • קרינה מקווי מתח העוברים ליד הבית.
  • קרינה משנאים על עמודי חשמל ברחוב.
  • קרינה משנאים של טלפונים אלחוטיים ומכשירים חשמליים ביתיים לרבות מיקרוגל, ראוטר אלחוטי, טלוויזיות, מקררים, רמקולים ועוד.
  • קרינה מארון חשמל ולוחות חשמל קומתיים.
  • קרינה ממטענים ליד המיטה ומשעוני רדיו מעוררים שעל השידה.
  • קרינה ממערכות חימום תת רצפתי.
  • קרינה ממיטות מתכווננות ומסדינים חשמליים.

ועוד מקורות קרינה רבים..

בטיחות קרינה – כיצד מתגוננים?

מידע, מודעות ופעולות יזומות, יצמצמו את רמות הקרינה הסובבת אותנו, וישפרו את מצב בריאותנו. לעיתים, מספיק להתרחק ממקורות הקרינה ובכך לצמצם את חומרת החשיפה, אולם ברוב המקרים, וללא בדיקת קרינה מקצועית, קשה לדעת היכן מצויים השדות המגנטיים המזיקים, ומהו טווח השפעתם.

כיצד מתבצעת בדיקת קרינה אלקטרומגנטית?

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל, מתבצעת על ידי "אנפה – המכון הישראלי לאיכות הסביבה", בה בודק מוסמך מומחה בעל רישיון, סורק את חללי המגורים ומקורות הקרינה שבהם, ומתריע באמצעות ציוד ייעודי על רמות הקרינה שאינן עומדות בתקן. בנוסף, במהלך בדיקת הקרינה החשמלית, ייסרקו הקירות החיצוניים של הבית על מנת לאתר מקורות קרינה חיצוניים נוספים מן השכנים ומחוץ למבנה.

הזמינו עוד היום בודק קרינה מוסמך מ"אנפה", ותרמו לחיים בריאים יותר, גם בעולם רווי בקרינה מחשמל